Cítíte se unaveni ?

 

 

 

Cítíte často únavu? Trápí vás chronický únavový syndrom? Stres a neuróza, polykáte antidepresiva?

Únava je přechodný stav, který je nejčastěji způsoben nedostatkem určitých vitamínů a látek s antioxidačním účinkem. Lze ji vyléčit úpravou stravy a životosprávy. Zatímco léčba chronického únavového syndromu se stále se vracejícími pocity vyčerpání a poklesem životní aktivity, bolestmi hlavy, zvýšenými teplotami a záněty uzlin, poruchami spánku a paměti, bolestmi svalů a kloubů a častými poruchami imunity je velmi obtížná. Podle některých lékařských studií se úplně uzdraví méně než polovina pacientů. Lidé kteří trpí chronickým únavovým syndromem, jej velmi často mylně zaměňují za jarní únavu,  a tento stav trvá i déle než půl roku, a nejčastěji postihuje lidi velkým smyslem pro odpovědnost a povinnost, kteří jsou zvyklí podávat vysoké pracovní výkony. Onemocnění se vyskytuje i u lidí, kteří hůře zvládají stresové situace. Lidé s únavovým syndromem mají také častější poruchy imunity, z nichž asi 65 procent nemocných tvoří alergici. Častým spouštěcím faktorem bývá chřipka či různé kvasinkové infekce,. To, že lidé stále více bojují s únavou, stresem, depresemi a jinými psychickými nemocemi, potvrzují lékařské statistiky. V posledních letech se neustále zvyšuje počet lidí léčených nejen ambulantně, ale i hospitalizací, kteří potřebují čím dál tím více antidepresiv, aby mohli vůbec fungovat.

Počet vystresovaných a neurotických pacientů v psychiatrických ambulancích činil jen v roce 2006 458 tisíc. O pět let později, tedy v roce 2011, se však zvýšil na 556 tisíc, což znamená nárůst o více než pětinu (21 procent). Roste také počet těchto pacientů v nemocničních zařízeních. Například, v roce 2006 bylo s těmito problémy dlouhodobě hospitalizováno 57 367 lidí, o pět následujících let to bylo téměř 60 tisíc.Lékaři také zaznamenávají vyšší počet  vražd a sebevražd. "V souvislosti se společensko-ekonomickými podmínkami u nás stejně jako v mnoha jiných zemích dochází ke zvýšenému  trendu v nárůstu fyzického násilí a násilného ukončení života." To ukazuje na nepříjemný fakt, že se  u nás za posledních deset let  zvýšil počet vystresovaných neurologických pacientů, kteří potřebují čím dál tím více antidepresiv, a jim podobných léčiv a doplňků stravy aby mohli fungovat. Od roku 2002 se denní dávky lékaři předepsaných ,,tabletek,, zvýšily téměř trojnásobně a neustále vzrůstá i počet předepsaných balení.

Rizikovými faktory jsou vysoké pracovní nasazení, dlouhodobé psychické a fyzické přepětí, stres, snížená pohybová aktivita a neschopnost relaxovat. Problém je ale v tom, že se snížila pohybová aktivita. Zvykli jsme si od sebe tělo a psychiku oddělovat, jenže řada onemocnění souvisí s životními příběhy, a myšlení souvisí s jakýmkoli onemocněním. To znamená nejenom s tělem. Ale i když snad přece ,,něco,, cvičíme, nekoncentrujeme se na pohyb. Jako bychom přestali pohyb a své tělo vnímat.

Už jste zkusili Tai Ji Quan?

Na Východě je to jiné, pravidelné cvičení bojového umění ,,Tai Ji Quan,, tam vede člověka k tomu, že netrénuje jen  svaly a tělo ale cvičí především své vnímání, senzitivitu, zpracování informací a pozitivní sílu myšlení. Tyto hodnoty člověka inspirují k tomu, aby v sobě pěstoval dobro, zdraví, a harmonii ducha a těla na své ,,cestě,, k dokonalosti a vědomí správného cíle, jímž je sebezdokonalení. Když umíte cvičit ,, Tai Ji Quan ,, pod vedením skutečného ,,mistra,, máte často klíč k tomu, jak si můžete pomoci s problémem sami.

Tvůrci ,,Tai Ji Quan,, zušlechťovali svou ctnost, protože věřili, že k tomu, aby vzniklo opravdové bojové umění hodné nebes, je třeba vnitřní krásy a čistoty. Tai Ji Quan, tyto vznešené tradice následuje. Objevte vznešené bojové umění, které se mocnou silou vitality a zdraví dotkne vašeho těla i vaší duše. Objevte Tai Ji Quan.                   J. Prošek

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode