O Tai Ji Quan

 

 

 

Tai Ji Quan, ,,umění inspirované nebesy“

 

Odhalte vznešenost neuvěřitelně bohaté dědictví čínské kultury, která ožívá ve skvělé choreografii a v okouzlujícím pohybu tradičního bojového umění, které bylo v prvé řadě prostředkem, jak objevit harmonii těla a ducha, zdraví a spojení člověka s vyšším vesmírem. Objevte opravdové  umění hodné nebes, vnitřní krásy a čistoty. Tradiční umění které má svůj vlastní způsob výuky základních dovedností, fyzického výrazu, pozic a dalších pohybových technik. Prastaré umění tělesné kultury, které pomáhá rovnoměrnému proudění energie v těle, prokrvení vnitřních orgánů a k uklidnění mysli, je dodnes považované za velmi důležité pro udržení dobrého zdraví, fyzické kondice a vitality do vysokého věku. Stamiliony lidí po celém světě berou moudrost a hodnoty tradiční čínské kultury za součást svého života.  Tai Ji Quan tyto vznešené tradice následuje. Objevte již dnes umění v pravém slova smyslu. Objevte Tai Ji Quan.

Toto tradiční čínské bojové cvičení, harmonicky spojující efektivní sebeobranu, komplexní zdravotní účinky a duchovní růst se v moderním světě cvičí především pro jeho velmi dobré zdravotní účinky. Pomáhá při bolestech zad, krční páteře, rozvíjí sílu nohou - především stehen a hýždí, posiluje svalstvo zad, stabilizuje nestabilní poúrazové klouby, může pomoci při migréně, alergii. Posiluje imunitní systém, intenzivně rozvíjí rovnováhu a stabilitu. Dechová cvičení prováděná ve správných pozicích, rychle odstraní příznaky stresu. 

Pomalé a jemné pohyby uvolňují zatuhlé svalstvo a psychické napětí. Udržuje tělo pružné a vitální.  Relaxace těla a mysli postupně vede k probuzení a práci s vnitřní energií člověka. Soustředěním mysli na prováděné pohyby odplují starosti a problémy všedního dne - je to vlastně meditace v pohybu. Při cvičení Tai ji Quan dochází ke zpomalení a prohloubení dýchání, snížení krevního tlaku a upravení pozice zad a krční páteře. Cvičením postupně získává člověk stále více životní energie.

Aby vaše tělo fungovalo optimálně ve spojení tělesného zdraví, ducha a svěží myslí, přijměte toto pozvání k pravidelným lekcím Tai Ji Quan, v Asociaci tradičních cvičení pro zdraví a sebeobranu, o.s.  která je otevřena všem lidem všech věkových kategorií a úrovní pokročilosti,  ve které se každý z vás podle svého zájmu a kondice může soustředit na aspekt zdravotní, duchovní či sebeobranný. V tolik uspěchaném světě plném vysokých nároků jsou pravidelné lekce Tai Ji Quan v meditativním duchu, alfou a omegou zdravého životního stylu,  zdraví, vitality a dlouhého života. Proto neváhejte do svého týdenního režimu začlenit i cvičení umění tělesné kultury pro zdraví i sebeobranu, Tai Ji Quan… Umění poznávání sebe sama…. .  

                                                                                                                         Lektor J. Prošek

KONTAKT: J. Prošek – Asociace tradičních cvičení pro zdraví a sebeobranu, o.s. 

Nad Stadionem 341/2,  267 01 Králův Dvůr Tel: 607 919 927 e-mail: wingchun.prosek@gmail.com www.taijiquan-beroun.cz

 

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode