Co je Jiu Jitsu

 

Co je Jiu-Jitsu

 

Snad nejrozšířenějším japonským bojovým uměním které se jako vůbec první dostalo na západ je bojový sebeobranný systém Jiu-Jitsu. Předchůdce sportovního juda / r. 1882 /, a inspirace pro aikido / r, 1925 / a mnoho dalších moderních škol sebeobrany.

 

Tento japonský sebeobranný bojový systém je nejuniverzálnější bojové umění, které spolu s Wing Chun, tvoří nezbytný základ a hlavní součást výcviku všech profesionálů silových složek států, tedy armád a policie, speciálních jednotek ochranných sborů a tajných služeb celého světa.

Zde je nutné zdůraznit, že Jiu-Jitsu není pouťová atrakce, sport nebo soutěžní disciplína zručnosti a fyzické síly svalů. Při aplikaci potřebných pohybů se studenti Jiu-Jitsu spoléhají především na rovnováhu a páčivou sílu, přesnost a rychlost a teprve poté uplatňují sílu. Působení páčivé síly stírá u protivníků rozdíly ve velikosti, hmotnosti, výšce a dosahu, a tím vyrovnává jakýkoliv tělesný handicap.

 

Sebeobranný systém ,,malého kruhu,, Jiu-jitsu, tak jak je vyučován v ATC, je dostupné bojové umění pro děti a mládež, pro muže i ženy a zároveň  nezbytný základ a hlavní součást  výcviku profesní sebeobrany profesionálů, / civilní a silové sféry / který používá jak rukou tak nohou jako pák, sevření a hmatů, tlaků, úderů a krátkých suchých ran malíkovými hranami rukou na určitá, zvláště citlivá místa na lidském těle. Systém využívá sílu a váhu protivníka, proto i člověk slabší  konstituce / dítě, žena i dříve narozený / který dobře ovládá základy ,,malého kruhu,, Jiu-jitsu, snadno učiní v okamžiku útočníka mnohem silnějšího a těžšího boje neschopným.

 

,,Malý kruh,, Jiu-Jitsu, tak představuje základní kombinace hmatů a chvatů, sevření, úchopů a pák, jež se aplikují na končetiny a klouby, které mají pouze omezený rozsah pohybu a to bez ohledu nato, zda se pohybujeme do předu, do zadu, do strany nebo v kruhu. Intenzivní tlak jemuž jsou klouby útočníka vystaveny, přinutí nekompromisně každého protivníka aby se vzdal svých nekalých úmyslů. Již mírný tlak na klouby vyvolává okamžitou bolest. Při vynaložení většího tlaku, dochází k vykloubení nebo zlomeninám.

Přesné provedení jednotlivých chvatů a hmatů, úderů a znehybnění atd. vyžaduje píli a  udržování tělesné a psychické rovnováhy která zde hraje hlavní roli. Neboť člověk dobře ovládající bojový systém ,,malého kruhu,, Jiu-Jitsu, může některými ,,tajnými,, hmaty na nervy těla útočníka přivodit jeho okamžité bezvědomí nebo smrt.                    J. Prošek

 

Poskytovatel:    Asociace tradičních cvičení pro zdraví a sebeobranu, o.s.

Lokalita:           Město Králův Dvůr

Adresa:             Nad Stadionem čp. 342, Králův Dvůr

První lekce bojového systému Jiu-Jitsu, je ukázková a pro všechny bez ohledu na věk, nebo zkušenost, cvičící i přihlížející úplně zdarma.

 

Další informace formou osobních konzultací získáte po předchozí telefonické domluvě, telefonicky nebo na našich stránkách.

 

Kontakty a informace:

+ 420 607 919 927

e-mail: wingchun.prošek@gmail.com

www.taijiquan-beroun.cz

 

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode