Imunita

 

Tai Ji Quan posiluje imunitu, a zlepšuje fyzické zdraví seniorů.

 

Pravdivá studie, první svého druhu provedená U.C.L.A. / universit v Kalifornii a Los Angeles / v U.S.A a  W.L.C. Beroun CZ

 

Studie psychosomatické medicíny, U.C.L.A. zjistila že dlouhodobé cvičení specifické formy Tai Ji Quan se projevilo v posílení imunitního systému, proti běžným virovým onemocněním, a pomáhá odvrátit různá oslabující a kožní onemocnění, která se vyskytují u starší populace.

 

Virus, ,,Variacella-zoster“, / je původcem dvou onemocnění /

Způsobuje u malých dětí plané neštovice, které se obvykle vyhojí za 7 až 10 dní, ale ,,Variacella“ zůstává v nervových buňkách kde ji drží imunitní systém.

 

Nicméně, když je oslabený imunitní systém člověka stresem, nemocí nebo stářím, může ,,Variacella“ způsobit další bolestivé kožní onemocnění ,,pásový opar“, které může trvat měsíce nebo roky. Přitom neexistuje standardní léčba prevence následku. A to i po té, co vyrážka zmizí, je kůže v postižené oblasti velmi bolestivá na dotek.

 

Studie hodnotila účinky dvou typů behaviorální intervence: Tai Ji Quan dospělých, kteří byli po 16 týdnech intervence očkováni ,,vakcínou viru Varivax-zoster“.

A výchovný program ke zdraví, zdravých dospělých.

Tai Ji-skupina ukázala vyšší odolnost a významnou úroveň obranyschopnosti nervových buněk, proti  viru planých neštovic. / Variacella /

Než druhá kontrolní skupina lidí, která dostávala pouze výchovný program pro zdraví.

 

To ukazuje že Tai Ji Quan zvyšuje úroveň a účinnost vakcíny proti viru / Variacella / planých neštovic.

 

Tai Ji Quan, samo o sobě nesnižuje účinky viru, nebo pravděpodobnost onemocnění. Ale zlepšuje účinky Varivax-zoster viru, vakcíny proti planým neštovicím.

 

 

,,Centrum“ tradičních čínských cvičení pro zdraví a sebeobranu, WING-LAM,

/ zal.1993 / poskytuje pouze spolehlivé a více než dvacetiletou praxí ověřené informace, o různých zdravotních přínosech Tai Ji Quan – v oblastech jako je např. Artritida / Diabetes / Prevence pádů / Snížení bolesti / Duševní zdraví / Kardiovaskulární onemocnění / Fitness / Obecného zdraví atd.

 

                                                                                                                       Josef Prošek

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode