Zdravý pohyb

 

Tai Ji Quan: zdravý pohyb v každém věku

Taičičuan, je jeden ze tří  vnitřních stylů kung-fu, který je v Číně velmi oblíbený jako bojový způsob života - cvičení pro zdraví, umění boje a cesta k filozofické moudrosti. 

Bojové umění Taičičuan se postupně přeměnilo na soubor zdraví udržujících cvičení  která povzbuzují vnitřní energii, zdraví a vitalitu do vysokého věku.

Vyznavači tohoto stylu po celém světě procvičují taičičuan, jenž je velmi ceněn pro své léčebné účinky, jako účinný prostředek  ke zlepšení zdravotního stavu, fyzické kondice, psychické a duševní pohody. Uvolňuje stres a navozuje stav klidu a míru.

Ji ben gong, základy

Ačkoli současné poznatky o čínském kung-fu jsou v porovnání s nedávnou minulostí, mnohem bohatší, ještě stále si většina naší populace pod tímto spojením představuje především fyzicky zdatné bojovníky schopné jediným pohybem ruky lámat kosti.

Znalejší problematiky však vědí, že pravá podstata a význam kung-fu, spočívá  v něčem úplně jiném. Například v pravidelném cvičení a přiměřené životosprávě, jejichž prostřednictvím lze tělo a um, udržovat v naprosté pohodě až do vysokého stáří. Nebo ve stále více proklamované podobě ,, zdravotní prevenci.“ Jenže bez / Ji ben gong / základů, je jakýkoli pokrok nemožný, a tím hlouběji pronikat do tajů kung-fu.

Tai Ji Quan kung-fu, je cvičení pro zdraví a zušlechtění  ducha a těla. Je to krásný úlet od každodenních problémů, a skvělé osvěžení a trénink mozku.Toto tradiční bojové umění pro zdraví, je jednou z nejcennějších částí kulturního dědictví Číny. Jeho význam a cíle směřují k udržení zdraví, práceschopnosti, vitality a prodlužování života. Aktivní a cílevědomé provádění Tai Ji Quan a čchi-kung, harmonizují člověka a jeho vztah k okolnímu světu přírody. Žijeme v době, která na nás klade obrovské nároky. O to víc, začínají mít své opodstatnění tradiční Čínská cvičení. Stačí jenom trochu chtít.

Jak se mohu na cvičení přihlásit?

Přijďte se podívat na ukázkové cvičení nebo přímo na skupinu začátečníků, a zde se můžete bez problémů přihlásit. Každá vaše první navštívená hodina je ukázková a je tedy zdarma.

Potřebuji nějaký speciální cvičební úbor?

Ne, potřebujete pouze pohodlné netěsné oblečení a měkké boty nebo tenisky.

Jak zjistím, kde cvičení probíhá?

Kontaktujte lektora-zakladatele a prezidenta sdružení, informace získáte také v centru sdružení, nebo na internetu.

 

Asociace tradičních cvičení pro zdraví a sebeobranu, o.s.

 

Tel:  607 919 927, e-mail: wingchun.prosek@gmail.com

 

Další informace a přehledy cvičení v Berouně a okolí

Získáte na www.taijiquan-beroun.cz

 

 

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode